| Intelligence a întrebat:

Nu stiti ceva leacuri impotriva negilor? Mamei mele i-a iesit unul in varful degetului aratator si o doare, nu prea reuseste sa scape de el. Dau fundita, cui ma ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sellyz a răspuns:

Uite un remediu foarte bun. poate ca ai auzit de rostopasca.este o planta mediacinala grozava care mai este numita si negelarita.du-te la cimteva care are in curte sau care cultina in gradita si rupe o crenguta.inauntru vedea un suc galben si daca il pune pe deget instantaneu se usuca negul si cade.sau daca nu gasesti la cineva atunci incearca ceva creme pe baza de rostopasca insa nu e acelasi lucru

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tpb a răspuns:

Buna,
Te duci la farmacie, si ii spus sa iti deie niste picaturi pentru negi, ii arde...(dizolva) si dispare.Dar trebuie sa intrebi farmacista de cate ori trebuie aplicat.Sincer nu mai stiu.

Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes!

| BlaaBlaa a răspuns:

Zapada Carbonica happy, si eu cand eram mica de tot mi-a aparut un neg pe gat si mama m-a dus la doctor sa-mi inghete negul, bine cred ca acum se gasesc in farmacii si alte remedii pentru negi, dar zapada carbonica e cea mai buna, sau cu ulei de ricin se poate indeparta negul.

| Crissxxx a răspuns:

Incearca la farmacie sunt foarte bune, este unul care il ingheata,, si dispare permanent..succes happy!

| Evolution18 a răspuns:

Deci pui o lingura de lemn incinsa si ppui acolo pe nigel sau daca nu te duci la spital la urgente sa til arda