| elenemihalceaaaaa a întrebat:

Nu stiu daca am pus unde trebuie intrebarea, dar sper sa fie bine...Am 15 ani si sunt mica de inaltime si as vrea sa mai cresc, tinand cont ca am si 1.47 este un complex pentru mine, sunt si cam plinuta 46 de kg si la "inaltimea" mea arat ca o mingiuta laughing.Va rog frumos daca puteti sa-mi dati sfaturi in legatura cu sportul, dietele, pastilele cam orice ca sa scap din greutate si sa ma inalt putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, esti intr-adevar grasuta, ar trebui sa ai 37 de kg de fapt.
Apuca-te de sport intens, in felul asta dai jos kilograme si te inalti!
Mers cate 10km pe zi cu bicicleta, sau alergatul pe role cate 2 ore/zi, sau inotatul 1 ora/zi, sau alergatul cate 5-10km pe zi, totul se face intr-un ritm alert si continuu, ca sa arzi grasimea!

1 răspuns:
| elenemihalceaaaaa explică:

Gretta,as vrea sa slabesc dar si sa ma inalt, as vrea sa slabesc in zona abdomenului si a picioarelor, ma tem ca daca slabesc o sa dau jos din fese si nu o sa mai am soldurile gen Kim Kardashian, am si sanii mari si ma complexeaza fiindca sanii mari nu imi plac.Am incercat tot felul de diete si pastile, am fost la balet dar nimic nu a ajutat, cu bicicleta si rolele merg mereu, dar am sa ti urmez sfatul.Merci