| Bogdan9514 a întrebat:

Am o problema. Un complex mai bine zis. Chestia e ca mi-as mai dori sa mai cresc putin in inaltime. Am 16 ani, si tot incerc sa fac exercitii care se presupune ca ajuta la crestere. Ori sunt eu prea preocupat de asta si nu vad rezultatul, ori imi doresc sa se intample prea repede, tinand cont ca procesul de crestere nu se realizeaza cat ai clipi. Oricum, mi-as dori sa imi dati cateva sfaturi. Sa mai fac exercitii? Si ce fel? Ma vor ajuta cu ceva sau nu? Va rog sa nu fiti sarcastici. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video: http://wp.me/P3hgwB-23

| funky7up a răspuns:

Sa faci sporturi gen : inot, handball, baschet, volei.
Cel mai eficient este sa te prinzi de o bara si sa stai cat mai mult si sa faci de multe ori pe zi.
Am avut prieteni care erau la 12 ani de 1, 4m 1, 5m iar acum la 15-16 au 1, 7m 1, 8m ( deci trebuie sa te grabesti dupa 18 ani esti mult mai greu sa te inalti). este cea mai eficienta si mai rapida metoda si in plus nu te costa nimic daca te inalti o sa fie foarte bine dar daca nu o sa fie nici o problema deoarece inaltimea nu conteaza.
In schimb daca te apuci de sporturile insirate mai sus este posibil sa nu se ajunga la asteptarile dorite, dar acolo sunt niste bani pierduti.
Sper sa iti indeplinesti "dorinta" si eu sunt la scund dar inca mai sper ca o sa cresc.
Deci nu iti pierde speranta orice ar fi.

| Bogdan9514 explică (pentru funky7up):

Multumesc pentru sfaturi! O sa tin cont de ele.