| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce dar imi este frig tot timpul. Am 27 de grade în casa și tot îmi este frig, am pielea de găina. Port tricou și pantaloni scurți dar nu cred că ar trebui să îmi fie așa frig! Și dacă întru în apă la piscină, putin stau, și tremur toată, ba mi se invinetesc buzele și îmi trec greu. Alții stau foarte mult în apă și nu le e deloc frig sau cu buzele mov. Am o problemă? Ce pot face să nu îmi mai fie așa frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie cineva care sa te „incalzească".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căldura corpului este generată de metabolism, de arderile din fiecare celulă. În funcție de situația în care te afli, organismul se străduie să păstreze constantă temperatura corpului. Ca să te încălzești, glandele endocrine eliberează mai mulți hormoni, care accelerează arderile. Când acestea funcționează prost, pățești ca dta. Astfel o funcționare proastă a tiroidei poate genera situația dtale. Așa că aceasta poate fi pentru dta un semnal de alarmă, să consulți un medic endocrinolog.

| Bizon95 a răspuns:

Cel mai probabil ca ai febra
insa nu numai... poti sa ai probleme, chiar grave cu circulatia, inima si altele

numai doctorul poate diagnostica, corect!

| adryang78 a răspuns:

Bună!
Pot fi mai multe cauze, dar cele mai frecvente sunt carența de calciu în organism sau o proastă circulație a sângelui. Sau ambele.
Pentru început fă-ți un set de analize.

| ynexistenta a răspuns:

Ia un paracetamol si te incalzesti sigur.

| Ioan489 a răspuns:

Poate ar trebui sa vezi un doctor