| LadyDee89 a întrebat:

Mi-e frig! Am in camera 25 de grade, stau in tricou si pantaloni scurti! Toti ceilalti transpira si le e cald, mie mi-e frig! De ce? E frustranta chestia asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

Nu e o problemă de sănătate.
Oamenii simt temperatura diferit. Tu simți că 25 de grade e rece, în timp ce alții o simt insuportabilă. Am o colegă ce iese iarna din casă în pijamale și nu îi este frig, în timp ce mama ei se îmbracă cu 3 puovere și îi este frig big grin

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti este frig deoarece esti racită

| LadyDee89 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nuuuu, e o stare generala la mine big grin

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pune un termometru pe tine si vezi cat ai.

| DaCumSaNu a răspuns:

Imbracate mai gros. Ia-ti un pulovar daca ti-e frig, ia-ti sosete. De ce? Nu ti-am facut noi analize sa vedem cauza exacta.

| LadyDee89 explică (pentru DaCumSaNu):

Da, pai am pus intrebarea asta aici poate si-a facut careva analizele fiind in situatia mea! mersi mult pentru raspuns

| DaCumSaNu a răspuns (pentru LadyDee89):

Cauzele sunt numeroase, sansele ca a ta sa fie aceeasi cauza ca a cuiva care si-a facut si iti raspunde tie la intrebare aici sunt destul de mici...

| ParradiSs a răspuns:

Pff. As vrea si eu asta. Dar serios vorbind. Poate ar tr sa.ti faci niste analize.

| LadyDee89 explică (pentru ParradiSs):

Nu e prea fain sa dormi acoperit la 25/26 de grade sad

| ParradiSs a răspuns (pentru LadyDee89):

Ehh. La mine poate fi si 50 de grade ca eu tot pun patura pe mine

| Valentin771 a răspuns:

Si mie m ai mi se intampla, poate e de la schimbarile climatice bruste sau de la lipsa somnului