| georgy_7464 a întrebat:

nu stiuce se intampla cu mine de ceva timp ma simt aiurea, am o stare de somnolenta, sunt ametita, imi tiuie urechile simt si niste pacanituri in ele si am si niste palpitatii.Inainte sa plec din tara am facut HLG si mi-au iesit toate in limite normale.Acum locuiesc in Scotia iar vremea aici este foarte schimbatoare sunt fluctuatii de temperatura, acum e soare la cateva minute ploua si se face frig. Poate fi o cauza a starii mele si schimbarea brusca a vremii si a presiunii atmosferice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti de mult acolo, si schimbarea fusului orar (daca exista ), magnetismul pamantului in zona, diferentele de clima sunt multe care duc la puseuri de tensiune ca de fapt asta vi se intampla, mai asteptati pana va acomodati, luati tensiunea si daca este mica, o cafelutza daca este mare culcati-va putin, sau asezati-va.

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intotdeauna schimbarea vremii si presiunea atmosferica au influienta asupra oamenilor. Dupa perioada de acomodare totul v-a reveni la normal, in caz contral trebuie consultat un medic.

| a2 a răspuns:

Probabil acestea sunt cauzele, dar mai bine, pentru siguranta ai consulta un doctor. Daca e altceva? Du-te la doctor si asigurate ca totul e in regulawinking

| marsy a răspuns:

Din cauza schimbarii traiului.
clima e diferita si corpul tau intimpina diferite schimbari! Asha e la inceput. apoi te vei akomoda

| antonius74 a răspuns:

Cea mai probabila cauza este cea care ai dedus-o si tu: schimbarea brusca a vremii si a presiunii atmosferice. si mama mea e la fel: de fiecare data cand apar schimbari in atmosfera se simte prost si are si dureri uneori...