| alexandru_4652 a întrebat:

De o ora incoace tremur... dar nu de frig. imi tiuie urechile in ultimul hal ma doare capu si ma simt foarte slabit. abia daca pot sa stau in picioare. stie cineva ce naiba am? dau fundabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Tziuitul urechilor si durerea de cap = variatie mare in tensiunea arteriala. Nu stiu daca ti-a crescut sau a scazut. Fa legatura cu cata/ daca bei cafea si ia atitudine. Daca te-ai enervat rau de tot creste.
Dai si putine date: ce ai facut? ai facut efort fizic, a fost o zi altfel decat altele?

| luciana200972 a răspuns:

Mananca ceva dulce sa nu fie cadere de glicemie, ia un calciu, si dc e de la tensiune sigur este scazuta dc esti slabit di tiuie urechile, stai in pat si bea vreo doua trei pahare de lichid (nu alcool) si incearca sa dormi, de regula se intampla cand avem emotii sau suntem suprasolicitati. nu ar strica sa mergi la medic. sanatate

| gabriela a răspuns:

Nu este stres de bac? nu ai maine bac? Noapte linistita!

| darkeyes a răspuns:

Ia un algocalmin, si baga`te in pat. eventual fa-ti un ceai.Pana maine iti trece

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Ori ai racit, ori ai o cadere de caciu...Eu cred ca esti racit. I a o aspirina sau un paracetamol, si incearca sa bei ceva cald un cei o cana de lapta, iar maine consulta medicul! Succes

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Cred ca te ia raceala/gripa. Tremuri pentru ca ai frisoane si asta s-ar putea sa dea in febra (eu asa stiu). Cred ca ar fi bina sa iei un "Nurofen raceala si gripa" sau un Paracetamol.

Sa te faci repede cat mai bine~! pa~!

| beibita a răspuns:

Eu ma simt asa numai cand ma deoache cineva si atunci mama sau bunica imi sting carbuni si imi revin happyhappyhappy