| Orannginna a întrebat:

De ce ne tiuie urechile uneori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pot fi multe cauze. Mie doctorul mi-a zis ca poate sa imi tiuie la cresteri sau scaderi de tensiune.

| mioara a răspuns:

Ai probleme du-te la orl.

| monyk a răspuns:

Buna, din cauza ca ai tras curent, si din aceasta cauza iti tiuie, asadar poti folosi o solutie pentru urechi...

| remus a răspuns:

Cred ca este din cauza cresteri s-au sacaderii bruste de presiune, se mai spune ca te vorbeste cineva de rau...

| Instinkt a răspuns:

Din cauza vibrarii moleculelor

| antonius74 a răspuns:

Cred ca din cauza schimbarii constante a presiunii atmosferice thinking

| pypa007 a răspuns:

Asa cred si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e de fapt alarma de incendiu care se declanseaza cand gandim prea mult. Vezi expresia "miroase a creier incins".
Acest raspuns este un pamflet si trebuie tratat ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina excitantele (energizante, cafea, alcool etc) si multa odihna. Incearca un complex de magneziu, calciu si zinc; tiuitul ar putea fi cauzat de lipsa magneziului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Una din cauze ar fi schimbarea presiunii atmosferice (de regula la altitudini înalte, vârf de munte) sau o carență de minerale: magneziu, zinc, fier.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu