| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau sa va sperii, dar am avut o raceala la trahee apoi am facut o infectie pe amigdala. Nu este puroi, nu am febra, nu ma doare nimic. Doar ca am acolo.Mai intai aveam un punct mic. S-a marit si a mai iesit altul deasupra. A cazut cel de jos, a ramas o gaura, s-a refacut in trei zile. Cel de sus a continuat sa creasca, apoi toate erau mari si crapate. Ieri mi-a cazut o parte din cel de sus si a ramasa o gaura cuun pic de alb. Cel de jos a cazut azi, s-a refacut.
Tot azi am fost la medic, la un exudat. Marti aflu rezultatul si tot Marti merg la un doctor orelist.
Vreau sa imi spuneti ce credeti ca am si trebuie sa iau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Cel mai probabil este vorba despre o infectie rezultata in urma racelii. Nu este cazul sa intri in panica, deoarece nu este vorba de nimic grav. Pana la urmatoarele indicatii ale medicului, consuma ceai caldut in care sa adaugi miere si multa zeama de lamaie, deoarece are efect antiseptic. Ai grija de tine.

| box a răspuns:

Du-te ma la doctor si lasa prostiile bafta!

| Funny a răspuns:

Insanatosire grabnica :*