anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Am fost racita la traheesi dupa asta am facut ca un puroi dar nu-i puroi pe amigdala stanga.Nu am fost la medic.Am luat un albastru de metil, echinacea, vitamina c si stepsipl.( strepsit). Daca stie cineva ce am va rog din suflet sa imi spuneti. De cand eram mica am avut o obsesie cu doctorii. Mie foarte frica de ei si nu ii supor.
Sa va zic ca am o gaurica in amigdala, ca mi-a cazut o chestie alba ca un puroi si azi am observat ca se face altul, si mai sus mai am un punct mare si alb care este foarte umflat. Eu nu fac febra si nici nu am ceva rau. Va rog AJUTOR! SALVATI O VIATA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate sa ai amigdalita.Desi putin probabil daca zici ca nu e puroi. Ce ar trebui sa faci este sa iti infrangi frica de doctori si sa te duci.Pentru ca doctorii te AJUTA nu te ranesc. Daca ai sa ramai cu frica de doctori se poate sa NU TRAIESTI MULT.Am avut un prieten pe care l-a durut burta rau la scoala si nu a vrut sa mearga la doctor. A murit de apendicita...Eu nu incerc sa te sperii, ci doar sa te fac sa intelegi ca daca ramai cu vrica de doctori se poate sa fi si ironizat/a de prieteni/colegi/cunostinte.
Incearca sa iti infrangi frica de doctori. Mult noroc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"va recomandam sa apelati la personal medical specializat "
Asta scrie sub intrebarea ta, asta trebuie sa si faci daca ai puroi poate fi grav asa ca mergi la medic!