| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Nu am puroi ci cred ca este o infectie, este o chestie unflata pe amigdala mea si nu ma doare, nu ma simt rau si nu am febra. Parca ar fi un puroi, dar nu este. Am o gaura in care se reface alta chestie alba si una mai sus tot alba dar este umflat. Ce credeti ca este?
Doctorii sigur sunt de folos dar mie cam frica! Am nevoie de ajutor si asa dori sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nici doctorii nu prea te pot ajuta decat prin scoaterea amigdalelor. dar acea gaura se numeste cripta si daca in ea se acumuleaza substanta alba solida urat mirositoare scoate-o mereu dar daca este lichid precum puroiul atunci nu prea ai ce sa-i faci. uite spuse din gura doctorului ORL : " daca le lasi in pace n-ai cum sa scapi de acele depozite" e valabil si pentru acel "puroi" care nu cred ca este o infectie ci mai degraba o secretie a amigdalei daca vrei detalii da-mi pm cu idul tau

| mariusvl_6613 a răspuns:

Pai atunci nu ai nimic