| FlaviuAndrei a întrebat:

Numai stiu cum sa scap de cosuri. am 15 ani, baiat si am tot felul de cosuri pe frunte intre sprancene si cateva pe nas. m-am dat cu tot felul de creme, zineryt. numai stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Cu toata inima iti recomand produsele Oanei Turcu de la firma Ardes. Se comanda online si pe forum poti lua legatura chiar cu ea. Sunt geniale produsele..Intr-adevar mai scumpe insa merita toti banii si spun din proprie experienta pentru ca si eu aveam ceva probleme. Numai bine!

8 răspunsuri:
| danadana28 a răspuns:

Gama Stop Acnee de la Gerovital. Face minuni.

| FlaviuAndrei explică (pentru danadana28):

Mersi frumos

| danadana28 a răspuns (pentru FlaviuAndrei):

Da! Asta e gama. Aici gasesti informatii mai multe, e site-ul lor oficial, poti sa intrebi direct specialistul despre ce ar trebui sa folosesti. http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html Vindecare grabnica si nu stoarce cosurile, ca vor ramane urme care se vindeca mai greu.

| JustMusic a răspuns:

Solutii naturale ai incercat?
Eu folosesc pentru tratrea cosurilor cand imi apar o solutie facuta din 3 lingurite de bicarbonat si o cana de paa calduta.Te speli cu apa calduta pe fata inainte de a da cu acel amestec pe fata, inmoi capatul uni prosop moale in acea solutie si stergi fata cu miscari circulare. Dapa caltesti fata cu apa rece.
Cosurile apar din caza bacteriilor care ne ataca tenul in timpul zilei.Chiar daca esti baiat o crema hidratanda pentru fata poti sa folosesti dimineata, si inainte de a iesi undeva, nu se vede si nimeni nu va sti ca o folosesti, aceasta iti protejeaza tenul.
Masca de care ti-am zis da rezultate se observa de la prima utilizare in cazul lui fratimiu{eu nu prea am probleme o folosesc doar cand imi apare cate unul} nu mai erau asa de rosii, dar a incercat -o doar o data e cam lenes din fire.Ideea esa nu te astepti ca azi sa te dai cu ea si maine sa ai tenul curat trebuie sa te ti de ea, o poti face de 2 ori pe zi dimineata si seara, dupa ce se remediaza problema utilizeazo doar o data de preferat seara daeoarece organismul este obisnuit cu mediul inconjurator si solutia o sa aiba mediu prielnic sa actioneze, ca sa zic asa.Consuma multe lichide pentru a te hidrata.
Sper ca te-am ajutat.

| FlaviuAndrei explică (pentru JustMusic):

Intr-o saptamana cam asa. dispar? sau in cat timp dispar?

| JustMusic a răspuns (pentru FlaviuAndrei):

Nu stiu ce sa zic, ca nu am avut proble grave, doar imi apreau 4-5 cosuri, si am gasit solutia asta intro revista, si am incercat-o la mine in 3 zile au disparut, dar daca ai probleme mai grave e posibil sa dureze mai mult.Incercare moarte n-arewinking.

| Tweety_5554 a răspuns:

Eu am incercat cu infuzie din ceaiul vestit pentru binefacerile sale TREI FRATI PATATI. Faci infuzie si imbibi vata si te stergi pe fata si bei si ceaiul.Se gaseste in plafar sau farmacii
ESTE buna mie in proportie de 60-70 la 100 mi-a trecut.Chiar daca nu iti va trece definitiv incearca pentru ca iti purifica fata si ceaiul are un spectru larg de boli si afectiuni