| anca118 a întrebat:

Am cateva cosuri pe frunte sambata am o nunta ma ajutati sa scap de ele Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxxxxi a răspuns:

Incearca ceva mai simplu. Daca ai malai acasa.Pui intr-un pahar malai amestecat cu putina apa, si te dai pe cosuri; asta te zgarie pe fata da chiar asa iti alunga cosurile. Sau incearca sa te dai cu ulei de masline.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica tinctura de propolis pe cosuri.
Te pup!

| mihaelaalol a răspuns:

Existau odata niste plicuri de argila(le gasesti la farmacie) care le aplici pe fata, astepti cam 20 de minute pana ce argila se usuca si apoi te speli cu apa calda ca sa o poti indeparta.
eu am incercat si pot sa iti spun ca aceasta argila mi-a uscat cosurile in vreo 3 zile.
sper ca te-am ajutat!
funda?!

| nice67 a răspuns:

Cel mai sigur cumperi de la farmacie o solutie pentru cosuri ca sa le usuce mai repede. Argila este buna daca o folosesti de 2x/zi pentru efecte mai rapide; mai poti aplica spirt medicinal pentru uscarea cosurilor. happy

| rosesonfire a răspuns:

Ulei de lavanda, ulei de masline, argila sau da-te cu fond de ten sau o crema coloranta.

| abhorrer a răspuns:

Incearca metoda descrisa de noi pentru mirese
http://cataloginvitatii.ro/......e-evitati/

| carameadulce a răspuns:

Foloseste fond de ten...BB de la Garnier sau o masca de fata care iti usuca cosurile. Fondu de ten se gaseste la farmacii iar masca de fata la magazinele de cosmetica sau farmacile naturiste... happy sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos.happy
funda?

| oxanatudorache a răspuns:

Tamponezi locul cu ulei din arbore de ceai