| Costii a întrebat:

Nustiu ce sa fac ca sa ma opresc din mancat, mananc foarte mult si nu ma pot oprii, cat as manca tot foame imi este! Astazi de exemplu am mancat: dimineata 2 oua prajite cu ~100g branza, jumatate de paine plus 3 cabanosi. La scoala am mancat 2 pungi de pufuleti Loto, grisime, sticsuri, 1 sandwich( de jumatate de paine). Dupa scoala am mancat 6 sarmale, o cutie de pateu si 400g iaurt. Dupa antrenament am mancat 2 farfurii de cartofi la cuptor cu paine, o galetusa de iaurt la 900g, 2 portocale si o ciocolata si parca tot imi e foate. Precizez ca fac kaiac-canoe, iar in perioada asta am sesiunea de forta. Consum destule calorii la antrenament, dar nu cat mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Forev3rAlone a răspuns:

NU foamea este problema.
Esti cam slaba de Inger, ca sa zic asa.
Se vede ca nu ai caracter puternic.
Incearca sa te controlezi. Daca vrei cu adevarat poti.
Si eu patesc ceva de genul, cum ca e miercuri, sua vienri, nu mananc carne, dar la jumatatea zilei, sunt la scoala si mi-e foame, nemancand prea mult acasa.Mancare nu aveam la mine, iar o colega avea un sandwich, care nu ii placea.Imi era foame.Nu aveam mancare.A vrut sa mi-l dea, dar pentru ca sunt mai tare de caracter, am refuzat, si asta e.
Dcaa o faci o data, de doua ori, de trei, te inveti.
Azi putin, maine mai mult si tot asta si te vei putea controla.
Chiar si asta necesita putin exercitiu. Daca e asa cum spui, din prima nu vei reusi.
Succes! :*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medic pentru analize de sânge, și în mod special dozările hormonale.
Pa, pa.

| VitalyDeMarco a răspuns:

Daca nu te opresti, o sa explodezi! laughing

| Colle a răspuns:

Bea apa in loc de mancare.Si daca ajungi in situati limita, culca-te.

| GăbiţaG a răspuns:

Incearca sa mai reduci din 'prostii', lucruri care nu se pot numi mancare:pufuleti (stiu ca e greu sa te abtii da incearca) iar atunci cand mananci mananca incet, cu pauze, ca te vei satura mai repede si nu manca la televizor

| Costii explică (pentru GăbiţaG):

Ok, multumesc mult happy

| GăbiţaG a răspuns:

Cu placere