| LittleLady a întrebat:

O intrebare pentru fete:nu vi s-a intamplat vreodata sa aveti o pofta inconfundabila, inevitabila si satioasa pentru ciocolata? Mie da.As vrea sa o evit pentru ca ingrasa dar nu pot. Aveti vreo idee cum as putea evita sa mai mananc ciocolata si cu ce as putea sa inlocuiesc acea pofta de dulce? Aaa si inca ceva:stie cineva vreo dieta mai usoara:alimente care ar trebui evitate,un program zilnic de sport, nu stiu orice! Va rog ajutor! Am 1.60 si cam 47 kg doar ca la mine se depune pe picioare si e groaznic, Dar totusi credeti ca sunt grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mereu am pofta de ceva dulce... poti inlocui ciocolata normala cu ciocolata neagra, e mai putin placuta la gust dar nu ingrasa tare, in legatura cu kg...tu esti perfecta

| Carmen100 a răspuns:

Ciocolata simpla poti sa o inlocuiesti cu ciocolata neagra sau amaruie. Este la fel de buna (poate chiar mai buna) si este si sanatoasa. Nu ingrasa, ajuta memoria. Si nu esti de loc grasa, e foarte bine

| τττ a răspuns:

Bună.
În locul dulciurilor nesănătoase, mănâncă fructe!
Pa, pa.

| mihaelaalol a răspuns:

1.o poti inlocui cu un ceai, iaurt cu musli.
2. poti evita dulciurile,chestiile cu ulei, mancarea de la fastfood, sucurile(cola, fanta...), cerealele de ciocolata si altele.
3. dupa parerea mea nu estibig grin

| IonelaaaS a răspuns:

1. Habar nu am cum sa eviti aceea pofta, pentru ca si eu am aceeasi problema dar de obicei inlocuiam ciocolata cu inghetata laughing 2.Nu esti deloc grasa happy

| Ajutatorool a răspuns:

Incearca ciocolata neagra > 70% cacao. e mult mai sanatoasa decat ciocolatele de pe la noi.