| ingerashpierduth a întrebat:

o prietena de-a mea m-a rugat sa postez aceasta intrebare:cateodata simte ca nu mai poate sa mearga si ca ii tremura picioarele.De ce se intampla asta?
Cum ar trebui sa previna chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Cauzele pot fi multiple : lipsa de calciu si magneziu, deficienta de minerale, deficienta de fier sau altele,- pe care numai medicul este in masura sa le recomande a fi recoltate si analizate si abia atunci va putea institui tratamentul impus. Prietenei tale, spune-i sa mearga fuga la medicul de familie si nu sa amane, caci orice se va intoarce impotriva ei. Numai bine si sanatate maxima ii doresc prietenei tale cat si tie, Lucien.

Răspuns utilizator avertizat
| zeenath a răspuns:

Ce varsta are prietena ta? E posibil sa aiba carente de vitamine si minerale, dar e posibil sa fie si din cauza unor afectiuni neurologice! Sa consulte un neurolog! Sanatate!

| ELD a răspuns:

Probabil din cauza calciului si ar putea sa ia a vitamine si calciu. dar sa mearga la medic el stie mai binehappy...baftahappy:*

| Ganduri albe a răspuns:

Lipsa de calciu...

| Peto a răspuns:

Ar trebui sa vada cum sta cu calciu. cunosc si alte persoane care au patit asa si era din cauza lipsei de calciu sau a anemiei:*