| IONY81 a întrebat:

Oare ceva pastile pentru candidoza vaginala(orale)? Am fost la doi medici, amândoi mi-au dat tratamente diferite însă au fost foarte scumpe si nu m-au ajutat cu nimic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Candidoza se trateaza PARALEL atat vaginal, cat si oral.
Durata completa a tratamentului este lunga, deseori trece chiar si peste 2-3 luni (in functie de gradul de infectie, tratamentul folosit, respectiv igiena personala).