| caro2 a întrebat:

pe 2 mai un prieten de al meu a fost operat de apendicita, are 18 ani. la sfarsitul lunii iunie trebuie sa plecam la mare cu niste colegi, el va putea merge cu noi dupa aproape 2 luni de la operatie? ce va putea si ce nu va putea face acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Nu este recomandat să stea la soare, sau dacă stă, să acopere cicatricea cu un plasture. În rest, doar să aibă grijă.

| NevastuicAaA a răspuns:

Dupa 2 luni poti sa faci cam orice.De inotat (aruncari, viteza...) nu cred ca o sa fie voie sa nu se desfaca operatia.Dar sarputea sa vindece complet de la apa sarata.

Deci dupa 2 luni depinde de el ce se simte in stare sa faca.(cam orice)

| Klaus666 a răspuns:

Depinde de starea si dupa cat de repede se vindeca el