| 1mp3r4t0r3 a întrebat:

Salutare TPU! Pe 25 decembrie am fost operat de apendicita, cu anestezie generala, tot tacamul. Mi s-a recomandat sa nu fac efort o perioada. Intrebarea este daca pot merge cu bicicleta, acum la aproape 4 luni de la operatie, fara riscuri? Multumesc anticipat! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti, totul este deja vindecat.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poti.
am un coleg care dupa 2-3 luni s-a apucat sa faca sala happy
si nici in cazul lui nu era o problema

| relian a răspuns:

De ce nu intrebi doctorul care tea operat? Asa cum ai intrebat pe aici, la fel, suni, faci o programare, mergi intrebi mai multe ce nu iti este calr si afli direct de la sursa ce poti si ce nu, sau pana cand.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca a fost ok pentru tine, nu ai simțit vreun disconfort, e ok, înseamnă că ești vindecat

| ioana748 a răspuns:

Nici o problema, a trecut timp destul.
happy

| MihaiMB a răspuns:

Nu ți s-a spus cât timp nu ai voie să faci efort?

| 1mp3r4t0r3 explică (pentru MihaiMB):

Nu. Si acum imi este si mie putin jena sa mai intreb

| MihaiMB a răspuns (pentru 1mp3r4t0r3):

De ce să îți fie jenă? Tu întrebi pentru sănătatea ta, ai tot dreptul să o faci. Eu zic cel mai bine să mergi la doctor și să întrebi este cel mai sigur.

| idontreallycare a răspuns:

Buna. Teoretic nu ar trebui sa fie nicio problema, a trecut destul de mult timp, timp in care ar fi trebuit sa se vindece. Incearca sa parcurgi o distanta mai scurta, daca intampini dureri/discfomfort sau alte probleme, mergi la un medic, in rest ar fi ok.