| anonim_4396 a întrebat:

M-am operat de apendicita la mijlocul lunii februarie. Au trecut deja 2 luni de la operatie si am observat un mic capat alb de fir la operatie. La inceput am crezut ca este o mica cojita, dar nu a fost asa. Am incercat sa il scot dar nu am reusit. Ce as putea sa fac? Sa merg la medic? Daca voi merge, ce imi poate face? Il mai poate scoate medicul sau e mult mai grav? Inca nu le-am spus parintilor dar am de gand sa o fac... am vrut sa stiu mai intai si parerea voastra. Va rog mult, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu trage tu de el, ca poti sa te ranesti. Medicul ti-l va scoate cu usurinta si nici nu te va durea. Nu e nimic grav.

| tyana a răspuns:

Mergi la medic sa vada ce este cu acel fir.Nu incerca tu sa il scoti pentru ca nu e bine. Discuta cu parintii si mergeti impreuna, nu trebuie sa te ingrijorezi, medicul stie ce trebuie facut.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil este un fir de ata ramas de la operatie care nu a fost scos.Nu este nimic grav, mergi cu mama la chirurgie la un medic si te rezolva imediat.

| Xonia a răspuns:

Poi spune-le parintilor si dupa fugi repede la doctor
Numai el va stii ce sa-ti faca

| CatalinaMarina a răspuns:

Eu zic sa le zici parintilor cat ma repede, si sa mergeti la doctor. Poate nu e grav acum, dar peste timp se poate infecta si nu va fi bine. Du-te cat mai repede la medic.(sper ca nu te-am speriat:*)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. :* Am reusit singur sa il scot cu o penseta in seara asta. happy :*

| oana.. a răspuns:

Pai.ar fi mai bine sa te duci la medic sa nu te infectezi si sa faci ceva mai grav.parerea mea.si spune-le si parintilor.pana nu e prea tarziu.
bafta!