| 761 a întrebat:

Pe corp imi apar niste bubite micute si rosii nu ma mananca.Am fost la dermatolog, au zis ca e de la ceva din stomac, in fine laughing. Inca imi mai apar.Am cateva si pe picioare.Ieri am fost la tara si m-am bronzat un pic pe picioare,dar unde sunt bubitele, in jurul lor, a ramas alb! De ce? Ce poate fi? Vrun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe pielea expusă ai aplicat cremă fotoprotectoare? Nu!
Pentru a vedea ce ai la stomac mergi la gastroenterologie.
Mergi mâine la medicul de familie pentru un control.
Cu sănătatea să nu râzi!
Pa, pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Cauza poate sa fie din cauza alimentelor "Fast Food" sau tot felul dulciuri expirate.
Sigur ai fost atent ce ai mancat?
Succes in continuare.

| lSummerl a răspuns:

Nu