| Dominatorro a întrebat:

De vreo 2 luni imi apar bubite pe spate, gât si piept. Apar dintr-o data si se vindeca dupa 2 saptamani.Am fost prima data la dermatolog pentru niste coșuri de pe fața, am folosit o crema cu antibiotic si m-am trezit plin de bubite pe piept si spate.Am incetat sa folosesc crema, dar bubitele nu au incetat sa apara.Am fost la alt dermatolog unde am primit alta crema cu antibiotc, dar tot fara rezultat.Nu cred ca mai are rost sa dau bani pe consultații. Aveti vreo idee de la ce ar putea sa imi apara bubitele astea roșii? Am facut niste analize pentru alergii, dar nu a iesit nimic.Ma gandesc ca poate am paraziti.Alte pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dominatorro explică:

Bubițele sunt mici și roșii, in numar de 30-40 si au in centru un mic punct alb.