| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Pe unele site-uri am gasit ca apa calda cu lamaie poate inlocui micul dejun, pe altele scria ca cina si pe un site scria sa beau un pahar de apa calda cu lamaie cu 30 minute inainte de masa. Care dintre cele 3 este mai eficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Buna, este eficienta apa calda cu lamaie consumata dimineata pe stomacul gol, adica imediat dupa ce te trezesti.Asta ajuta organismul pentru toata durata zilei. Ajuta si la slabit daca te intereseaza.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru irinuk28):

De asta ma interesa. Altcumva nu prea reusesc sa slabesc.

| irinuk28 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Atunci consuma cu incredere...

| IForgotMyNameAgain explică (pentru irinuk28):

Si cam cat timp? Dupa ce nu o sa mai conusum o sa pun inapoi tot ce am slabit?

| irinuk28 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Nu o sa pui la loc, pentru ca apa calda cu lamaie nu face parte din categoria unor cure drastice de slabit.Consuma cat timp poti si vezi rezultate, nu pot sa iti propun un termen anume, si eu consum, dar mai rar.O consum mai mult pentru a inlocui micul dejun.winking Caci nu prea apuc sa iau micul dejun :p

9 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Niciuna din ele nu este eficientă. Asta din punct de vedere nutritiv.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru vangaelis):

Stiu. Dar vreau sa slabesc si cu diete nu prea reusesc :\

| irinuk28 a răspuns (pentru vangaelis):

Din contra, apa calda este un bun remediuwinking

| FFG454 a răspuns:

Niciuna, pe internet scrie multe... Și apa caldă mai conține și clor.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru FFG454):

Stiu. Consum doar apa imbuteliata happy