| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a întrebat:

Pentru candidoza peniana ma pot duce la dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

S-ar putea, acum depinde să te trimită la urologie dacă este vorba de organul genital.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că eşti băiat, TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Da la dermatolog trebuie să te tratezi. Dar înainte de toate iei trimitere la medicul de familie pentru dermatologie.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop explică (pentru Anonimuserr):

Am fost astazi si mi-a dat trimitere, doar ca trimiterea este pentru pentru o pata de pe umar.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop explică (pentru Anonimuserr):

Nu cred, candidoza nu este o boala venerica.Multumesc oricum de raspuns.

| Anonimuserr a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Da dar este vorba de candidoza peniana dacă este la penis s-ar putea să te duci și la urolog există această probabilitate dar tind să cred că nu.

| Anonimuserr a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

S-ar putea, acum depinde să te trimită la urologie dacă este vorba de organul genital.