| Nobody001 a întrebat:

Buna! Pentru cei care fumeaza Iqos, cum este?
Sunt fumatoare de cam 2 ani si as vrea sa trec la Iqos Iluma one, are o prietena si mi-a placut mult, dar ma intreb cum e pe termen lung? Este mai "sanatos" ca tigarile normale sau e doar o chestie de marketing? Cum va simtiti voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sorinn288 a răspuns:

Mie personal nu prea imi plac iqos.nu stiu de ce dar tot tigarile normale mi se par mai bune.sanatoase nu sunt niciunele.

| Adinariunrtatard a răspuns:

In principiu nimic nu este sănătos.
Dar având în vedere că grudonul este direct lichid este mult mai nociv decât o țigare clasica.
Datorita aromelor pe care le adaugă în acele țigări electronice dependenta va fi mult mai mare decât țigările clasice și faptul că poți fuma ori unde așa ceva te poate determina sa alegi acest tip de țigarete.
Sfatul meu de fumător este sa ramai la țigările clasice și să le rărești cat de mult posibil.

| Simpatic a răspuns (pentru Adinariunrtatard):

Iqos nu-s acele vapeuri si arome care da sunt mai toxice decat tigarile clasice, Iqos sunt niste sisteme electronice care incalzesc tigara astfel incat sa nu ii dea foc si o aprinde prin incalzire la temperatura inalta.
Nu sunt mult mai sanatoase decat tigarile clasice decat daca cantitatea de gudron si alte substante din tigarile folosite la IQoS ar fi mai mica.
Deci aceeasi marie alta palarie, dar mai scumpa!

| Adinariunrtatard a răspuns (pentru Simpatic):

Scuze nu este grudon, m-am exprimat greșit.
Grudon se formează de focul pe lemne sau alte deșeuri.
Este nicotina de fapt, nu am știut cum sa editez răspunsul.

| Simpatic a răspuns (pentru Adinariunrtatard):

Nu ai gresit cu nimic ca si compozitie, tigarile contin si gudron, nicotina dar si multe alte substante.
Nicotina este cea care da dependenta!