| Miri4466 a întrebat:

Bună, poate a mai pățit cineva ca eu nu mai pot, din noiembrie anul trecut am probleme foarte mari cu stomacul. Pur și simplu după ce mănânc mă duc la baie și mă apucă niște dureri îngrozitoare de mă apucă plânsul, asta în cel mai bun caz, iar în alte cazuri stau pe toaletă în durerile alea și vomit în același timp, prima oară am zis ca am mâncat ceva ce nu mi-a priit, după ca se mai întâmplă e ceva normal dar dacă plec undeva și m-a luat stomacul mi se face rău pe loc și mă apucă niște dureri de îmi vine să leșin! Ca să înțelegeți dintr-o săptămână 4-5 zile mă doare stomacul doar după ce mănânc! Am momente când mă liniștesc după acele dureri și după ce vomit și momente când mă ține și 3 zile, durerile sunt dese sub burtă și uneori deasupra burții. Mi-am făcut programare la doctor și am de abia peste o săptămână și voiam să văd dacă s-a mai confruntat cineva cu problema asta. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Claudia99A a răspuns:

Părerea mea este că ai așteptat foarte mult. Nu m-am confruntat cu astfel de probleme dar. Din ceea ce povestești tu, depinde. Nu cred că ai problemele astea deodată și sigur ai mai avut niste simptome la început. In plus, ți-ar prii foarte mult o endoscopie. Părerea mea, nu e jucarie din ce povestești tu. Asta înseamnă că suferi de deshidratare și nu poți mânca nimic pentru că stomacul tau refuza sa se alimenteze. Daca am înțeles ceva greșit te rog să mă corectezi. In plus, organismul e diferit de la om la om, nu toți oamenii reacționează la fel chiar daca au aceleași simptome. Investigațiile îți vor spune 100% ce ai. Cauze și boli...pot fi multe... unele mai grave altele mai puțin grave

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la un medic gastro-enterolog, ca-i posibil sa ai ulcer, gastrita acuta sau chiar vreo tumoare.
sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuia sa iti faci programare inca din prima saptamana in care te-ai confruntat cu aceasta problema, nu sa lasi asa pana se agraveaza.Suna ca o bacterie la stomac, dar vei afla la medic ce este in mod exact. Evita sa iesi din casa daca nu ai extrema nevoie, fiindca nu doresti sa lesini aiurea pe strada, sa dai cu capul de asfalt.Ce mananci mai exact? Bea ceai de musetel, ar trebui sa calmeze catusi de putin stomacul si crampele.Ai si episoade de diaree?