| MARUSH980 a întrebat:

Salut! Am sa o iau cu începutul, prin decembrie de Crăciun am început sa am palpitații, fiind perioada cu Crăciunul am zis ca aștept pana în ianuarie și urmăresc cum mai sunt simptomele, pe data de 2 ianuarie pe la ora 3 am început sa am palpitații, sa transpir și sa tremur asa ca am apelat la 112, după ce am ajuns la spital mi-au făcut un egk și mi-au zis ca nu am nimic anormal în bătăile inimii. Precizez ca eram și puțin răcit, de la spital am plecat cu un tratament pentru răceală și niște pastile pentru calciu!
De atunci toate bune. am luat tratamentul. m-am simțit mai ok, de aproximativ 1 săptămâna și ceva burta mea a început sa se umfle, precizez ca eu sunt slab, foarte slab am 50kg și nu aveam burta deloc, mi-am dat seama ușor ca ceva nu e ok, acum când ma pun în pat burta mea se lasă pe partea pe care stau. Dacă stau pe stânga se lasă pe stânga, eu presupun ca ar fi stomacul pentru ca este în partea de jos a burții, nu pot sa ma odihnesc deoarece ma și înțeapă, nu mai pot nici sa mănânc la fel de mult ca înainte. Am fost la medicul de familie și m-a îndrumat sa iau niște pastile, spunându-mi ca as avea o posibila gastrita, iau acele pastile de 3 zile nimic nu s-a schimbat momentan, mi-a zis ca dacă după 15 zile nu îmi trece sa merg sa îmi dea o trimitere pentru niște analize, ce credeți ca as putea avea de am stomacul umflat? Și îl simt foarte greoi, va mulțumesc!
Am spus și problemele cu palpitațiile ca poate ar avea o legătură, chiar nu știu, am mai citit și pe net niște chestii dar mai mult m-am speriat
Orice răspuns ar fi de ajutor, va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

În primul rând, nu mai crede tot ce citești pe internet. E de preferat chiar să eviți să cauți informații medicale pe internet.
În al doilea rând, nu mai aștepta! Mergi din nou la medicul de familie și cere-i o trimitere pentru analize complete. E clar că nu e în regulă.
Sănătate multă!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Stomacul se umfla din cauza aliementelor pe care le mananci si ce bei, ca altfel nu s-ar umfla deloc.
Cat despre palpitatii, sunt de fapt atacuri de panica pe care ti le induci singur, fiindca inventezi boli si simptome pe care nu le ai in realitate.