| anonim_4396 a întrebat:

Poate nu e potrivita întrebarea aici dar astept totusi o parere..Am 18 ani, am un bebe mic si îl alăptez. Mie nu mi-a mai venit menstruatia. Adică eu in ianuarie 2018 am rămas însărcinată, în sept am nascut. Pot spune ca nu mai am de atunci. Adică de cand am nascut pana in prezent nu am mai avut niciun fel de sangerare. Bebelusul meu are 8 luni. Oare nu imi vine din cauza ca il alăptez? Va veni din momentul în care voi înceta sa-l mai hrănesc la sân? Seara bună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

Da, teoretic iti intarzie aparitia mentruatiei daca alaptezi. Poate dura chiar si un an in unele cazuri dar totusi pentru o parere de specialitate ai putea vizita un medic.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

O sa iti vina. E normal ce ti se intampla.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru sofisis):

Multumesc de răspuns! O zi buna :*