| Bucloiu_Ionisor_1999_tkl3 a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare prietenei mele i-a venit menstruatia pe 24 martie, ultimul contact sexual a avut loc pe data de 11 martie. De pe 11 martie pana pe 24 n-a mai avut loc niciun contact sexual pana in prezent, eu fiind plecat in strainatate. I-a venit menstruatia pe 24 martie, iar luna aceasta nu i-a venit inca si suntem pe data de 28 aprilie, intrebarea mea este daca i-a venit luna trecuta tot intarziat si luna asta inca nu i-a venit este posibil sa fie insarcinată? Ce poate fi daca ii întârzie asa de mult, ne-am gandit la toate posibilitatile, astept raspunsuri, multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima menstruatie a fost similara/asemanatoare cu cele anterioare ca manifestare si desfasurare, adica ca si numar de zile de menstruatie, cantitate si flux zilnic de sange eliminat, culoarea, textura, aspectul, etc, etc, in acel caz se poate aprecia ca in acest moment este in proportie de peste 99% IMPOSIBIL ca in uter sa existe o sarcina chiar si ipotetica. Fiindca si ciclul menstrual anterior a fost mai lung decat s-a calculat/preconizat probabil datorat faptului ca ciclul menstrual al prietenei tale este de tip NEREGULAT, se poate aprecia fara teama de a gresi ca si in acest caz, adica si in acest moment este vorba tot la fel de un ciclu menstrual mai lung si drept urmare menstruatia se va produce probabil intruna dintre zilele viitoare. Multa sanatate!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e insarcinata e doar o intarziere iar.