| tudorflr a întrebat:

Posibil sa am un cheag de sange la testicule... Trebuie sa ma operez sau trebuie sa iau un tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un medic urolog sa te consulte, el va stabili ce-i de facut, in functie de gravitate.

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| Donsavas a răspuns:

Se face o operație dacă este prea târziu, de aceea trebuie sa te prezinți la medic. Poate fi o torsiune de testicul, tu nu ai de unde sa știi. Mergi la control căci la nevoie, pastilele nu le poți elibera singur și operația nu ți o faci singur sau cu ajutorul unui măcelar care "cunoaste" organismul.

| xerxes1 a răspuns:

E posibil sa ai varicocel.Se opereaza. Dureaza 20 de min operatia si in doua zile esti acasa.
In cateva saptamani esti ca nou.

| tudorflr explică (pentru xerxes1):

Dacă mă operează trebuie să îmi pună sondă?

| xerxes1 a răspuns (pentru tudorflr):

Nu.Este operatie simpla.