| Car_4587 a întrebat:

Salut eu am polipi si trebuie sa ma operez! Tatal meu a ales sa ma opereze la spitalul din bucuresti acela spitalul pentru copii cel mai mare spital din Romania! El a zic ca este posibil sa ma interneze ca sa imi ia sange si sa ma opereze! Chiar ma va interna? Dar la operatie ma va adormi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Aceasta operatie este usoara. Inainte de operatie trebuie sa-ti faca niste analize uzuale si sigur ca va anestezia locul unde vor fi extirpati polipii,sau poti fi anesteziat usor, daca vede ca esti fricos. Depinde si ce varsta ai. Poti sta in spital o zi sau doua, pentru a fi supravegheat sa nu se intample vreo sangerare...deci cel putin 24 de ore vei sta in spital, dar nu mai mult de 2 zile. Succes si curaj...nu-i ceva groaznic!

| Cristina_4016 a răspuns:

Te interneaza pentru cateva ore inainte si dupa operatie, apoi poti pleca acasahappy

| MalinaH a răspuns:

La operatie sa stii ca nu te adoarme.