| bbnnmm a întrebat:

Pot face dragoste dacă am o infecție urinară și încă iau tratament? Are ceva legătură? Mă afectează cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Infectia urinara poate sa afecteze atat uretra cat si vezica urinara insa NU si vaginul. In concluzie poti sa intretii contacte sexuale, insa penisul trebuie sa fie protejate cu prezervativ pentru a nu i se transmite si partenerului de sex, bacteria vinovata de producerea si existenta respectivei infectii. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, dar probabil o să te simți destul de nașpa.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da te afecteaza si ii poti da si partenerului daca nu folosesti prezervativ, asteapta sa iti treaca si faci dupa.

| HazelEyes77 a răspuns:

Mai bine astepti sa ti treaca asa e recomandat si de medic si dupa aceea poti sa intretii contacte intime.