| antonia178 a întrebat:

Hi!
Am o patanie oarecum.
Sotul a ejaculat în mine. Eu crezând ca am avut ovulația acum o săptămână. Am verificat calendarul online asa specifica acolo. Dar pentru Siguranță mea Am facut un test de ovulatie care a ieșit pozitiv. Am luat un pic panica pentru ca parca nu ma simt încă pregătită pentru al doilea copil. După 2 zile am repetat test de ovulatie care a ieșit negativ. Ori a detectat sperma încă rămasă pe acolo, ori chiar am fost pe ovulatie.
Dar după ejacularea asta eu am făcut o infecție jos. Nu e prima data când fac infecție ori urinara ori candidoza după ce ejaculeaza în mine. Dar ma gândeam acum, dacă chiar am rămas însărcinată, nu afectează cumva ceea ce folosesc ca tratament pentru a remedia infecția. Sau dacă se prinde sarcina având în vedere ca am făcut infecție. Nu găsesc nimic pe internet în legătură cu asta, dar probabil e careva mai deștept și ma poate lamuri sau macar sa imi dea o explicație pana ajung la un medic sa imi iau tratament. Ca de aflat aflu abia în vreo 2 sapt la sigur dacă am rămas sau nu.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca ai ramas insarcinata, fatul e complet protejat de ceea ce se intampla acolo jos pentru ca e in pantecul tau... embrionul cu care ai ramas insarcinata a intrat in alta parte, nu mai e in P... poti folosi orice medicamente vrei acolo jos, dar grija mare ce medicamente iei pe cale orala, adica ce inghiti, numai asta il poate afecta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu mergi la gineoclog, ca de la sex normal este imposibil sa faci infectie, cu mici exceptii, cand barbatul este purtator de o boala cu transmitere sexuala pe care ti-o da si tie.

Cat despre faptul ca esti sau nu gravida, poti afla PESTE 21 de zile de la ultima partida sexuala, cand poti face un test de sarcina.
Sanatate multa!

| Emilian65 a răspuns:

Ai răbdare sa treacă cele 2 săptămâni de care vorbesti, fa un test de sarcina și mergi cu razulatul la medicul de familie sau la un medic ginecolog.