| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Pot folosi un epilator IPL dacă am zone unde am alunițe și negi? Epilarea cu aparat IPL doare? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doar un medic și eventualele instrucțiuni ale aparatului pot da astfel de răspunsuri.

| Vântulalb a răspuns:

Orice epilare doare pentru ca smulge firul de par.
In zona cu alunite si negi e bine sa nu dai cu nimic.

| IoanaRoman0103 a răspuns:

Buna, eu ti-l recomand pe cel de pe www.ovely.ro (costa doar 449 lei si are 999999 de impulsuri - manual in limba romana +accesorii) Recomandarea lor in manual este: sa eviti aceste zone, dar daca sunt mai mici sa le poti "colora" cu un creion dermatograf alb. Dar e bine sa dai pe langa ele.