| pufulete2021 a întrebat:

Bună, poți face limbrici de la lapte praf, ca am un bebe și eu tot îi mâncăm cu lingurița laptele praf, și azi când am fost la toaletă a ieșit direct, când m-am uitat m-am speriat ca era atârnat, și ma cam gâdila la fund, pofta de mâncare n-am deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la laptele praf sau mancare nu se face limbrici!
Parazitii intestinali se iau din maini nespalate cu care ai atins atins capacul de la wc care avea oua de paraziti pe el.
Fa un tratament corect de paraziti intestinali, se ia de la farmacie si evita sa manaci dulciuri pentru urmatoarele 3 saptamani pe taoat perioada tratamentului si dupa aceea. Traamentul se reepta la 3 saptamani ca sa dea rezultate si sa elimine si noii viermi care au iesit din oua.
NU se mananca lapte, branza si nici dulciuri sau zahar, pe toata durata tratamentului, deloc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu de la laptele praf, dar de la lipsa igienei, da. Nu e bai, nu se moare de la asta. Faceti cu totii analize.

| pufulete2021 explică (pentru GabiDumitrescu):

Oare mai am vreunu ca simt ca misca, cum de a ieșit asa direct, mie era puțin rău aveam greață înainte sa merg la toaleta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru pufulete2021):

Bineinteles ca mai ai destui. Urgent, analize.

| pufulete2021 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am fost în dimineața asta la toaleta și na mai ieșit nimic doar treaba mare am făcut

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru pufulete2021):

Ei mai ies uneori dar interesul lor e sa stea in tractul digestiv. Tu daca ai fi homeless si te duci intr-o crisma unde primesti mincare si bautura moca, plus ca poti sa dormi daca vrei si nu te da nimeni afara, iti mai vine sa pleci? happy

| pufulete2021 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu știu dc mie era greață și puțin rău înainte sa merg la toaleta și direct a ieșit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru pufulete2021):

Pai asta e starea pe care o dau viermii de obicei, si tratament trebuie oricum pentru ca ai si oua in sistem si daca nu te tratezi tot ramii cu ei si in functie de tipul parazitului, poti avea probleme chiar foarte grave (deces, la tenie, ca idee -https://www.csid.ro/......17981789/)

| pufulete2021 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nici pofta de mâncare n-am

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ar trebui sa fie de la laptele praf. Trebuie sa iei tratament pentru ei, mergi la medic. De asemenea posibil sa ia tratament și ceilalți membri ai familiei odata cu tine.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Rip Senvișul meu pentru dieta-_-