| anonim_4396 a întrebat:

Buna problema sta cam asa: mi-am spalat penisul cu mult sapun si am ceva vreme. Dupa acea am observat ca ma ustura cand urinez! Ce credeti ca am? e grav? trece? fara mistouri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sp33dster a răspuns:

Stai linistit, asa ma ustura si pe mine....nu este grav

| Cascavalus a răspuns (pentru Sp33dster):

Mie chiar imi era frica ca putea sa intre sapun inauntru! macar mai linistit

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Usturimile la urinare pot indica o infecţie urinară ( sau una genitală ).

Dar se pot datora şi unei alergii la săpunul folosit.
Ar trebui să foloseşti săpun cu pH neutru!

Oricum, este INDICAT să mergi la un control de specialitate la medicul dermato-venerolog pentru diagnostic şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi o infectie urinara, genitala. Daca nu se insoteste de secretii, mancarimi sau eruptii (bubite), esti norocos. Du-te la medic!
Sanatate.
Fundita?

| CorneliaC a răspuns:

E ceva normal

| d3men7zel a răspuns:

Mergi la dermatolog