| Raul_Paul_2000 a întrebat:

Am o problema, ma ustura penisul dupa ce ma urinez, dar nu tot timpul, si nu stiu de la ce este!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Usturimea de obicei este provocata de o infectie slaba, (probabil bacteriana) instalata in uretra penisului. Este indicat sa discuti cu un medic urolog sau cu medicul de familie, care iti va stabili diagnosticul si iti va prescrie si tratamentul adecvat. Sanatate!

| Raul_Paul_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Si se intampla ceva daca nu o tratez?

| ancaval a răspuns:

Apă cu lămâie, dacă nu ai probleme cu stomacul.
Și bea mai multă apă pentru a elimina infecția, dacă există.
Dacă nu te ajută nici asta, mergi la medicul de familie.

| Mmn a răspuns:

Ori o infectie urinara, ori ai nisip, piatre la rinichi, vezica si cand se elimina te ustura. Dar mai probabil o infectie pentru ca zici ca e dupa urinare.