| Alexandra2383 a întrebat:

Buna! Recent am facut analize si am observat ca proteinele si parca calciul nu mai tin minte exact, au iesit foarte putin marite fata de valorile normale.Nu este nimic grav, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Putin marite, nu e grav. Dar ai grija la calciu, nici prea mult nu e bine. Ca se poate depune unde face mai mult rau: rinichi, vase de sange...
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde la ce valori ne referim prin putin, daca este putin cum ai zis nu, nu are ce sa fie in neregula.
Nu stiu proteinele cum au iesit putin peste valorile marite, dar nu-s de specialitate asa ca ma abtin.
La calciu stim cu totii ca trebuie sa iasa bine in valori sau daca e foarte putin mai sus nu reprezinta un caz de pacientare grava.

| lifit a răspuns:

Iti bati joc, nu?