| Silter_Iulian_1996 a întrebat:

Recent mi-am cauterizat niste negi si vreau sa stiu ce ContraIndicatii sunt.
Ex : fumat cafea iesiri afara sucuri acidulate regim alimentar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Corect. Ce ti-a recomandat specialistul este o metoda de prevenire a unei posibile infectii. Ambele unguente recomandate de catre medic au rolul sa nu dea voie infectiei sa apara iar Baneocin-ul are rolul de ajuta rana sa se vindece mai repede.

2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Nu pot sa spun ca exista contraindicatii pe care trebuie sa le respecti in mod special. Tot ce trebuie sa faci este sa mentii zona asupra careia s-a intervenit pentru a cauteriza negii curata si sa ai grija sa nu se infecteze.

| Silter_Iulian_1996 explică (pentru iulian1302):

Am fost la specialist si mi-a zis sa imi curat zi de zi rana cu Dermobacter si dupa sa aplic de doua ori intr-o zi baneocin urmatoarea zi Dermazin...

| iulian1302 a răspuns (pentru Silter_Iulian_1996):

Corect. Ce ti-a recomandat specialistul este o metoda de prevenire a unei posibile infectii. Ambele unguente recomandate de catre medic au rolul sa nu dea voie infectiei sa apara iar Baneocin-ul are rolul de ajuta rana sa se vindece mai repede.