| Secret5 a întrebat:

Revin cu o altă întrebare! La spitalul Grigore Alexandrescu (spitalul pentru minori) pot să mă duc singura fara vreunul din părinți pentru a face un control pentru apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Salutare, la nici un spital nu vei avea parte de un control medical fara un adult cu tine ca sa isi dea acordul pentru proceduri. Sa zicem daca ai avea 17 ani si nu este nimic invaziv...altfel nu.

| Secret5 explică (pentru zNCrys):

Coincidenta face sa am 17 ani!

| Anca32 a răspuns:

Bună la control poți merge dar dacă se ajunge la operație trebuie ca unul din ei sa semneze altfel nu se poate

| pisciutza19 a răspuns:

Nu nu poti trebuie sa te insoteasca un adult.