| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Buna revin iar...am fost din nou cu mami la spital pentru ca iar a incept sa o doara in zona buricului i-a facut de data asta si o ecogragie dar nu a iesit nici o problema i-a facut si o perfuzie si dupa mi-a dat-o acasa am fost cu ea pe la ora 10 iar acum iar a inceput sa o supere va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac sunt speriata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Mai greu acum, pentru ca sunt si sarbatorile si chiar si medicii isi mai iau vacanta. Ideal ar fi sa mergeti la un doctor internist, sa ii faca o internare de zi si sa vada ce are. Spune-i sa se odineasca putin, ar fi bine daca ar putea sa doarma. Medicamente nu i-a dat si pentru acasa? Macar ceva pentru durere? Daca i-a dat sa ia, daca nu sa ia macar un nurofen. Daca nu trece nicicum, nici cu odihna nici cu medicamente mergeti inapoi la spital, macar sa va dea o reteta pentru ceva de durere, sau cauta o clinica medicala cu cabinet de medicina interna si fa-i o programare pentru cat mai repede, sa o consulte si acolo.
Multa sanatate.