| Andrreachiriac a întrebat:

salata de boeuf ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Este plina de maioneza deci... ingrasa. De asemenea si cartofii ingrasa, si mazarea si ce ii mai pui tu pe acolo happy

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde cată mănanci. Salata în sine este sănătoasă,dacă nu ar avea maioneză! Adică legume(cartofi,mazăre,morcovi, castraveţi muraţi, gogoşari acrii) si carne de vita fiarta...fiecare separat sunt inofensive, dar laolaltă cu maioneza...nu fac prea bine. Acuma, dacă mananci o porţie pe zi, nu are ce rău să facă!

| IMC90 a răspuns (pentru Elianna):

Cartofii si mazarea (cu exceptia celei verzi) ingrasa si individual. morcovii, castravetii si gogosarii nu ingrasa nici individual si nici combinati.

maioneza e bomba caloricawinking

| Elianna a răspuns (pentru IMC90):

Cartofii sunt DOAR fierti,asa ca nu ingrasa,in cantitatea in care sunt intr-o portie. Mazarea este verde,cum altcumva sa fie! Si ea este doar fiarta, fara altceva adaugat. Este parerea mea de om normal, nu de nutritionist! Poate ca tu ai studii de specialitate! Mai stii?!

| IMC90 a răspuns (pentru Elianna):

Este diferenta intre mazarea in pastai si boabe. Boabele ingrasa. Cartofii ingrasa la fel de mult ca faina happy Eu am fost in trecut la nutritionist tongue

| Siracuzia a răspuns:

Are maioneza...deci da.

| wintage a răspuns:

Maioneza aceea din oua ingrasa...

| Cosmin4Fan a răspuns:

Nu! Dar daca mananci prea mult o sa ti-se faca rau de la prea multa maioneza. Funda?

| TheBlackCrystal a răspuns:

Nu dupa parerea mea. Daca te referi mai ales la carnea din ea nu cred ca mai ingrasa pentru ca e fiarta.BAFTA!(*.*)

| Fulger149 a răspuns:

Da, are maioneza si cartofi, care au calori->ca ingrasa.