| mihaixliquid a întrebat:

Buna,Salutare la toata lumea.voi aveti idee cum pot lua in greutate adica sa ma ingras(nu sa ajung obez), tin sa precizez ca fumez dar si cand nu fumam aveam aceeasi problema, dupa ce donez sange mai cresc in greutate cu 2-3 kg si asta pentru maxim o saptamana dupa care revin la greutatea dinainte, in trecut imi facusem un program de 5 zile pe saptamana care faceam exercitii fizice(acasa 1 de exercitii pentru muschi si 1 pentru alergat)si luam de abia 100-200 grame la o luna si ceva,si de mancat nici nu mai zic ca mananc legume,carne, fructe, dulciuri si tot degeaba.precizez ca in prezent fac o zi pe saptamana exercitii fizice 2-4 ore.In prezent am 55 kg, 172 cm si 24 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RuffledOwl a răspuns:

Știu ca e ciudat, dar eu am reușit sa ma ingras mâncând alune și batoane de susan seara, înainte de culcare.
De asemenea, e recomandat sa mananci sau sa iei o gustare macar 30 minute dupa ce ai terminat cu exercitiile fizice.