| andrushki a întrebat:

Saptamana trecuta am avut foarte mult lichid in genunchi, iar doctorul mi l-a scos cu seringa, de atunci in fiecare seara am piciorul respectiv(Stang) foarte umflat, iar celalalt este normal. Dimineata n-am nimic, pe timpul zilei incepe sa mi se umfle.
Intrebarea este : Aveti idee cam de ce mi s-ar umfla, sau un remediu (gen -sa-mi pun gheata pe picior?! thinking )
Azi am fost iar la doctor, si nu a stiu ce sa-mi raspunda.

P. S : Daca nu aveti un raspuns, mai bine nu scrieti. In momentul de fata am nevoie de raspunsuri, nu de jigniri big grin.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cornelcmn8 a răspuns:

Ti se umfla ziua din cauza ca il pui in miscare, iar noapte relaxandu-se se dezumfla. Zii doctorului sa-ti dea scutire pe o saptamana si sa nu faci prea mult efort in saptamana respectiva. Tine-l cat mai mult drept paralel cu solul nu perpendicular si pune si gheata, ajuta la desumflarea lui.