| anonim_4396 a întrebat:

Sâmbătă am cazut si am fost duminică la spital. Glezna umflată, nu puteam sa calc. Doctorul a zis ca e entorsa si sa stau cu piciorul pe o perna si sa pun gheață. Astăzi, după aproape o săptămână, piciorul e tot umflat ( nu la fel de tare cum era atunci, dar se vede ca e umflat). Pot sa calc in el, dar mai nou e umflat foarte tare "ousorul", e umflat si ma doare si e tare... Aveti idee daca e grav si ce ar putea fi? La radiografie a rezultat că nu e fisurat sau fracturat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pisciutza19 a răspuns:

Incearca niste antinflamatoare de tipul ibuprofen, diclofenac sunt ogramada orice aninflamator numai antinflamator sa fie daca ai sub 20 de ani nu lua aspirina in rest orice daca nu observi ameliolari du-te din nou la doctor

| Roxymanea a răspuns:

Poți incerca cremele naturale de la LIFE CARE barba tatei care ajuta in caz de fracturi, entorse si gheara dracului te vor ajuta