| Halmache_Mircea_1999 a întrebat:

Salut, de cateva zile (2) ma doare varful degetului de la mana dreapta. Acum am observat ca s-a facut galben si putin din unghie la fel. E grav, sa merg la medic, sau care e un remediu? Trimit poza daca e nevoie!
Multumesc enorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adytzoi a răspuns:

Mergi la medic!

8 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

Icter mecanic

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai probabil s-a imfectat. Incearca sa pui niste Baneocin crema in zona infectiei si sa pui un plasture peste. Daca durerea nu se diminueaza intr-o zi, doua, atunci mergi la doctor.

| Caro34 a răspuns:

Te-ai lovit de curand? Din senin sigur nu s-a facut galben... Descrie totul... Numai bine!

| Halmache_Mircea_1999 explică (pentru Caro34):

Nu m-am lovit, dar imi rod unghiile. Si asta ar fi o cauza. Acum incerc sa tin in apa calda.
BunnyO, am sa incerc!

| Caro34 a răspuns (pentru Halmache_Mircea_1999):

In apa calda nu-i bine fiindca caldura favorizeaza formarea de puroi. Mai bine ai merge la medic sa vada care-i problema. Poate fi de la alte probleme de sanatate pe care inca nu le stii: ficatul sau probleme ale pielii. Numai bine!

| adytzoi a răspuns:

Nu stiu, si nu am cum sa-mi dau seama. De asta ti-am zis sa te duci la medic, nimeni nu-ti poate da un raspuns exact fara un consult.

| Mariaa6745 a răspuns:

O fi unghie incarnata? :/
Daca te si doare.s-ar putea sa fie.
Cel mai bine e sa mergi la doctor. Multa sanatate!