| Desire01 a întrebat:

Şcoala asta ma înebunit cu tezele şi testele. Cum scap de griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Changes a răspuns:

Nu eşti singura în situaţia asta.Acum s-a terminat perioada de teze şi teste aşa că încearcă să te relaxezi şi tu o perioadă.Nu are rost să te stresezi atât.
Sunt curioasă, în ce clasă eşti?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inveti mai mult si nu mai ai absolut nici o grija, te duci la scoala relaxata si plina de incredere.

| Smiiiley a răspuns:

Da,aşa-i?
Şi pe mine.
Mă consolează gândul că mai puţin şi vine vacanţa. Până la urmă asta înseamnă şcoala, muncă multă, dacă vrei să îţi creezi un viitor bun(job bun->bani mulţi). Incearcă să-ţi faci un program(o oră la care să dormi 9 jumătate sau 10) ca să fi odihnit măcar la primele 3-4 ore.Asta e prostia în România:mult şi prost.Se fac multe materii şi majoritatea fără rost. Ştiu cum e să nu mai ai timp de nimic. Înainte aşteptam weekendurile sau vacanţa ca să mai ies cu prietenii; acum de-abia aştept să am puţin timp liber ca să dorm.Nu te mai gândi la şcoală că vine vacanţaaahappy!

| AlcatrazOne a răspuns:

O betie buna!big grin

| Helena08 a răspuns:

Te inteleg perfect. Invatamantul din Romania este ineficient structurat si foarte obositor. Sa nu mai vorbim de multitudinea de teme care nu iti mai lasa timp nici sa respiri... Incearca sa vezi partile frumoase si utile din scoala si din fiecare materie. Bucura-te, vine vacanta de iarna si te vei putea relaxa!