| alexsaltaretu a întrebat:

scuzati categoria dar este urgent. ieri ma dadeam pe bmx si am incercat sa dau un 360 la o rampa si am aterizat de la inaltime cu piciorul drept in pamant. piciorul era intins la maxim si cand am aterizat genunchiul s-a intins mai mult ( s-a dat mai in spate ) si m-a durut extrem de tare. pe moment puteam sa merg dar acum imi este extrem de greu. s-a umflat foarte tare genunchiul. am dat cu voltaren dar nu a avut niciun rezultat. am 13 ani, 1.73 si 62 de kilograme. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna Alex.
Probabil este o luxatie minora.
Dar ca sa fii sigur du-te la un medic sa se uite mai bine.

| arthu a răspuns:

Du-te la un doctor, posibil sa fie luxat.O sa iti faca o analiza si iti zice.Nu pierde timpul