| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

azi la ora de sport am facut fandari in fata( nu stiu daca le-am numit corect, nu ma am cu sportul) piciorul stang l-am intins in spate si m-am lasat cu toata greutatea pe genunghiul drept. cand am coborat cu genunchiul la sol l-am izbit destul de tare si cand sa ma ridic am simtit ca mi se suceste piciorul si am cazut din cauza durerii m-am ridicat dupa vreo 2 minute si m-am dus destul de greu pe banca. am ajuns acasa destul de greu. nu pot sa tin piciorul drept si nici sa calc pe el + ca s-a umflat sad m-am lovit in zona rotulei...
poate fi ceva grav? nu ma doare,doar cand incerc sa umblu, atunci cand vreau sa tin piciorul in pozitie dreapta.
poate fi si din cauza ca eu nu fac sport? acum am facut sport prima data dupa aproape 4 luni fara exercitii fizice.
+ ca am cateva kilograme in plus( nu sunt obez), m-am gandit ca poate fi si asta o cauza...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Pune gheata pe el. Am facut sport, si crede-ma asta era cel mai bun tratament. Nu ai nimic.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu e așa de grav. Îți sugerez sa te dai cu Diflex gel, iar umflatura se va trage. Ar fi bine sa începi sa faci putina mișcare zilnic. E posibil ca din cauza lipsei de antrenament sau incalzire sa întâmpini dificultăți in executarea unor exercitii.