| nexT_2456 a întrebat:

Se mai ofera consultantii gratuite la stomatolog pana la 18 ani?! si daca nu se mai ofera cat costa sa puna o plomba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

La cabinetele stomatologice care au contract cu casa de asigurari consultatiile si unele lucrari sunt gratuite pentru copii pana la 18 ani.Pentru a putea beneficia de aceste servicii trebuie sa mergi la cabinet cu certificatul de nastere.

2 răspunsuri:
| Eu0909 a răspuns:

Eu stiam ca pana la 16 ani, pai normal anul trecut era sub 1 mil, plomba normala, sau constructie cu laser vreo 2-2, 5 mil

| RaluKkkk a răspuns:

Hey! nu! nu se mai ofera consultatii gratuite si in legatura cu plomba ...si eu mi-am pus in urma cu 2 ani o plomba iar tatal meu a dat 100 de lei adica 1 milion pe banii vechi...dar daca ai partea care ti s-a spart din dinte ti-o poate lipi si costa mai ieftin dar daca nu asta e.eu stiu ca am dat 100 de lei.si mi se pare ca trebuie sa te duci la dentist din 4 sau 5 ani funda?